Skóra mieszana w lato

Skóra mieszana to połączenie skóry tłustej, suchej i czasami wrażliwej. Najczęściej wygląda ona następująco: przetłuszczająca się strefa T z widocznymi zaskórnikami, suche lub normalne boki twarzy oraz towarzyszący trądzik i czasami uszkodzone naczynka czyli teleangiektazje.

Jest to najczęstszy typ skóry spotykany u nastolatków, młodych dorosłych czy nawet Pań i Panów w dojrzałym wieku.
Cała pielęgnacja powinna być dobrana pod nasz przypadek i upodobania oraz tak, aby nasza skóra funkcjonowała jak najlepiej.

Najczęstszymi błędami w pielęgnacji skóry mieszanej są:

  • Nagminne używanie produktów matujących (nie tylko w ciągu dnia, ale również wieczorem).
  • Nieużywanie produktów nawilżających.
  • Niedokładne oczyszczanie skóry rano i wieczorem
  • Brak kremu z SPF w porannej pielęgnacji.

Przy dopilnowaniu wszystkich kroków pielęgnacji, a przede wszystkim przy unikaniu wyżej wymienionych błędów jesteście w stanie uzyskać świetne rezultaty.

Oczywiście latem nasza skóra przy panujących warunkach atmosferycznych trochę się zmienia, jest cieplej, więcej skóra produkuje potu i łoju. Można zatem tak zmodyfikować pielęgnację, żeby skóra nie czuła się ciężko i aby nie występował jeden z najczęstszych problemów: aby nie rolował się nam SPF rano. 😊

Pielęgnacja

Demakijaż – zawsze wieczorem dokładnie zmywamy makijaż i krem SPF. Nawet jeśli nie nosimy makijażu, a stosujemy krem SPF powinno go się usunąć czymś olejowym najlepiej z emulgatorem, który po kontakcie z wodą emulguje się w konsystencję mleczka.
Produkt olejowy do demakijażu, nieważne czy to będzie olejek, masło czy balsam najlepiej rozpuści nam wszystko co mamy na twarzy.

Oczyszczanie – żelem, pianką czy emulsją — to zależy od naszych preferencji. Ważne żeby skórę wieczorem oczyścić pozostałości olejku, makijażu i innych zanieczyszczeń, rano natomiast odświeżyć, pozbyć się resztek pielęgnacji z poprzedniego wieczora, kurzu i przygotować ją pod pielęgnacje

 

Tonizacja – czyli szybsze przywrócenie pH skóry po myciu, zniwelowanie uczucia ściągnięcia i odświeżenie. Ten punkt pielęgnacji nie jest obowiązkowy, ale warto go spróbować szczególnie przy skórze mieszanej /trądzikowej. 😊

Serum – kopniak, booster dla skóry z tymi składnikami aktywnymi, które właśnie są jej potrzebne.
Dla skóry mieszanej np. niacynamid, witamina C czy ceramidy.

Często skóra mieszana jest skłonna do tzw zapychania, do zaskórników otwartych czy zamkniętych oraz trądziku, więc istnieje prawdopodobieństwo pojawienia się takich zmian po produktach olejowych i bardziej tłustych.

Krem – zakończenie pielęgnacji, okluzja czyli zamknięcie wszystkiego i ochrona przed utratą nawilżenia w ciągu dnia (zapobieganie przed przesuszeniem).
Są takie dni, kiedy można pominąć ten punkt i po serum przejść do kremu z filtrem SPF.

SPF! – Krok obowiązkowy każdej skóry! Fotoprotekcja jest kluczowa w walce ze starzeniem się skóry, z różnymi schorzeniami takimi jak rumień, trądzik czy AZS, ale również w zapobieganiu pojawienia się nowotworów skóry.

Złuszczanie – kluczowy punkt pielęgnacji do każdego typu cery, ale ważniejszych dla skór mieszanych i tłustych – lepsze oczyszczenie struktury skóry, szybsze regeneracja, lepsze przenikanie substancji aktywnych w głąb naskórka i regulacja pracy gruczołów potowych i łojowych.

W pielęgnacji każdej skóry, nie tylko mieszanej, ważne jest przede wszystkim aby uważnie ją obserwować i wsłuchiwać się w jej potrzeby, a pielęgnację traktować nie jako przykry obowiązek a jako frajdę i spędzanie czasu ze sobą.

Pamiętajcie, że jeżeli borykacie się z problemem w doborze odpowiednich produktów dopasowanych do Waszej skóry zawsze możecie zgłosić się do nas po pomoc.

Utworzyłyśmy niedawno kalendarz, który pozwoli Wam umówić się z nami na konkretną godzinę, tak abyśmy mogły skupić się wyłącznie na Was i waszej wyjątkowej, niepowtarzalnej skórze!

 

Ściskam

Paulina 💕