Nowa marka

Nowa marka naturalnych kosmetyków na bazie resweratrolu – Bottica

Jedna kropla do bliskości z naturą. Marka Bottica przedstawia linię naturalnych kosmetyków na bazie winogron, inspirowanych tradycją winiarską.

 

Jedna kropla do bliskości z naturą. Marka Bottica przedstawia linię naturalnych kosmetyków na bazie winogron, inspirowanych tradycją winiarską.

Słońce, ziemia, woda. Te trzy żywioły to filary nowej marki kosmetycznej Bottica, specjalizującej się w naturalnych produktach do pielęgnacji na bazie winogron. Czerpiąc ze sztuki tworzenia wina, kosmetyki Bottica kryją w sobie miłość do ziemi, troskę, uważność i pasję. Dom przy wzniesieniach południowo- zachodnich i ziemia nasiąknięta aromatem pigwy, brzoskwini i orzechów. Do tego upór, determinacja, cierpliwość i uważna obserwacja każdej winorośli. Tak w skrócie można podsumować esencję
sukcesu Magdaleny Różniak – pierwszej kobiety, która zarządza winnicą w Polsce. Od 2012 roku jej niemalże intymne podejście do tworzenia wina zaowocowało wyjątkowymi rocznikami ze starannie wyselekcjonowanych gron, prężnie działającym biznesem i niezliczonymi nagrodami w konkursach winiarskich. Teraz właścicielka „Winnicy Słoneczny Zakątek” ma przyjemność przedstawić markę Bottica – linię naturalnych kosmetyków na bazie winogron, które czerpią z tradycji winiarskiej. Najlepsze składniki w zgodzie z naturą, wyprodukowane z korzyścią dla lokalnej społeczności – to właśnie Bottica.

 

 

Skąd wziął się pomysł na nazwę?

Bottica to nazwa inspirowana włoskim słowem botti, czyli beczki, w których wino przez lata leżakuje, aż osiągnie pełnię smaku, koloru i aromatów oraz angielskiego bottle, czyli butelki, w których zamyka się cenne i niepowtarzalne wina. Nawiązuje też do naturalnego piękna kojarząc się ze słowem botanica oraz angielskim beauty czy francuskim beaute. Bottica to rezultat pasji do wina i ziemi oraz miłości do bliskich osób, które założycielka marki przekuła w stworzenie unikalnych i najwyższej jakości produktów kosmetycznych.

 

Jednym z kluczowych składników kosmetyków Bottica jest resweratrol – niezwykły eliksir młodości pochodzący z winogron. Dążąc do uzyskania najwyższej jakości składnika, Magda Różniak, zainwestowała w centrum rozwojowo-badawcze, które powstało w 2020 roku nieopodal winnicy. Tam prowadziła własne badania i opracowała autorską, opatentowaną metodę ekstrakcji cennego resweratrolu.
Kosmetyki Bottica wyróżniają się zarówno wyjątkowymi składnikami jak i filozofią marki. Przywiązując ogromną wagę do natury i wspólnoty, twórczyni marki Bottica, wspomagana przez pracowników z lokalnej społeczności, starannie selekcjonuje winogrona, z których powstają nie tylko wyjątkowe wina, ale także kosmetyki do pielęgnacji. „Troskę i uwagę, którą dajemy winorośli, natura oddaje nam w postaci swoich najznakomitszych owoców, które później mogą zadbać o nas tak, jak my dbamy o nie” – mówi Magdalena Różniak. To motto stanowi fundament marki Bottica, która kładzie nacisk na przemyślaną, skuteczną pielęgnację opartą na najlepszych składnikach.