Czy kosmetyki mają płeć?

Często gdy przychodzą do nas Panie słyszymy, że ich mężczyzna również potrzebuje czegoś do pielęgnacji. Jeszcze częściej po pokazaniu kilku propozycji pada pytanie: „A jest może coś dedykowanego mężczyznom?” lub stwierdzenie „Mój facet chętniej używa kremu, który na opakowaniu zawiera dopisek MEN”.

 

Tak samo działa to w drugą stronę, kobiety rzadko sięgają po męskie produkty. Choć trzeba przyznać, że w przypadku kosmetyków do brody jest to dosyć zrozumiałe. 😊

Czy kosmetyki faktycznie mają płeć? Czy powinniśmy kierować się tym, przy wyborze produktów?

Bardzo rzadko kosmetyki przeznaczone są wyłącznie dla kobiet. Są one tak postrzegane, ale w gruncie rzeczy są to produkty unisex.
Trochę inaczej wygląda sytuacja z męską pielęgnacją. Produkty, które zazwyczaj są oznaczone dopiskiem MEN posiadają typowo męskie zapachy. Może być problematyczne dla kobiet chcących ich używać w pielęgnacji twarzy.
Męskie, mocniejsze zapachy są natomiast bardzo często wybierane przez kobiety w przypadku produktów do kąpieli bądź do ciała.

Skóra mężczyzn i kobiet różni się. Te różnice dotyczą grubości, ilości gruczołów czy oczywiście owłosienia. Ale pamiętajmy, że zarówno kobiety, jak i mężczyźni mają problemy skórne, takie jak niedoskonałości, trądzik, AZS. Obie płci dotyka suchość skóry, zmarszczki lub skłonność do pękania naczynek.

Na dany problem działa dany składnik lub grupa składników. I zadziałają one równie dobrze na damskiej, jak i na męskiej skórze.

Najważniejszy jest skład produktu, jego działanie i składniki aktywne. Właśnie na to powinniśmy zwracać największą uwagę! Składniki działające na niedoskonałości czy suchość skóry są uniwersalne i mogą być powszechnie stosowane bez względu na płeć.

Wyjątkiem jest posiadanie zarostu u Panów. Tutaj polecamy produkty przeznaczone do pielęgnacji brody Poza brodą zdecydowanie zachęcamy Panów do używania produktów unisex, niekoniecznie tych z dopiskiem MEN na opakowaniu. 😊

Wszystkich Panów, którzy chcą rozpocząć przygodę z pielęgnacją, lecz nie wiedzą od czego zacząć zapraszamy na konsultacje z kosmetolożkami Slowglow!
Linkujemy Wam nasz kalendarz indywidualnych porad kosmetologicznych.

Ściskam
Paulina
🌸

(źródło zdjęć: unsplash.com, ig:@nelafilipowska)