Pedicure w domu z efektem jak po wizycie w salonie

Jak wykonać profesjonalny pedicure w domu z efektem jak po wizycie w salonie – DIY pedicure, który wykonasz z marką CUDO i ich wspaniałymi produktami.

Jak wykonać profesjonalny pedicure w domu z efektem jak po wizycie w salonie – DIY pedicure, który wykonasz z marką CUDO i ich wspaniałymi produktami.

Zadbane stopy to  kwestia nie tylko komfortu i lepszego samopoczucia. Idealnie gładkie i nawilżone oszczędzą nam ewentualnego skrępowania związanego z wystawieniem suchych pięt na widok publiczny oraz pozwolą zachować stopy w zdrowiu oraz dobrej kondycji. 

DIY – salon kosmetyczny w zaciszu domu

Nie zawsze musimy korzystać z usług salonów kosmetycznych. Z powodzeniem o gładkość naszych stóp możemy zadbać we własnym domu i nie będzie to wymagało od nas poświęcenia dużej ilości czasu ani pieniędzy. Dodatkowo może to być idealny moment na zwolnienie i poświęcenie czasu tylko dla siebie. W natłoku codziennych obowiązków jest to idealne, proste i skuteczne rozwiązanie. Zapal ulubioną świeczkę, przygotuj kakao, włącz seria i ciesz się domowym SPA. 


Pierwszy krok – tarka CUDO


Aby pozbyć się zgrubiałego, a co za tym idzie – twardego, szorstkiego i nieprzyjemnego w dotyku naskórka należy użyć na suchą stopę tarkę CUDO. Nie wymaga to wcześniejszego namaczania stóp, a wręcz przeciwnie, im stopa bardziej sucha, tym efekt będzie lepszy. Sekret skuteczności tarki CUDO to precyzyjne minipilniczki ścierające, które delikatnie i skutecznie usuwają zgrubienia i martwy naskórek, tak by przywrócić stopom dziecięcą gładkość, delikatność i komfort jaki każdy z nas uwielbia.
Sposób użycia tarki jest niezwykle prosty i intuicyjny i zajmuje kilka minut. Należy delikatnie przyciskać metalową tarkę do powierzchni naskórka, w miejscu zgrubień i zrogowaceń,  powoli przesuwając mini pilniczki do przodu i do tyłu wzdłuż stwardniałej skóry.  Należy sprawdzać w międzyczasie efekty działania. Bardzo ważne jest, aby zakończyć ścieranie, gdy pojawi się zdrowa skóra lub gdy usuniesz zgrubienie – zbyt długie ścieranie może doprowadzić do podrażnień i bólu. Tarka wyposażona jest w higieniczny pojemnik, który po zabiegu należy opróżnić. Na koniec opłucz tarkę chłodną wodą i pozostaw do wyschnięcia.


Drugi krok – nawilżenie mocznikiemPo zastosowaniu tarki polecamy skarpetki nawilżające z 5% mocznikiem CUDO, które sprawią, że już po 20min będziemy cieszyć się miękkością naszych stóp. Jest to bardzo skuteczny i prosty w użyciu produkt, który idealnie sprawdzi się podczas domowego SPA. Załóż skarpetki na suche stopy. Zabezpiecz naklejką. W czasie kiedy skarpetki nawilżają nasze stopy,  możemy sięgnąć po książkę, herbatę, obejrzeć odcinek ulubionego serialu, czy zająć się czymś co nas odpręża.

To moment, w którym możesz oderwać się od codziennych trosk i zanurzyć w błogim relaksie. Połączenie 5% mocznika, 3,5% masła shea i pantenolu silnie regeneruje przesuszoną, spękaną, zniszczoną skórę stóp, poprawiając jej wygląd i kondycję. Po upływie zalecanego czasu zdejmij skarpetki, a nadmiar aktywnego kremu wmasuj w stopy.

Domowy pedicure to więcej niż tylko pielęgnacja stóp. To moment, w którym możesz zrelaksować się, zadbać o swoje ciało i przypomnieć sobie, jak ważne jest dbanie o siebie.
Pamiętaj, że to Twoje ciało i zasługuje ono na troskliwą uwagę. Warto poświęcić czas na regularny pedicure, który poprawi zarówno Twoje samopoczucie, jak i wygląd stóp.
Pielęgnacja stóp nie tylko sprawi, że będą one wyglądać pięknie, ale także będą zdrowsze. Usuwanie martwego naskórka i nawilżanie skóry pomagają unikać problemów, takich jak pękające pięty czy odciski.